...
Yapıştırıcı, Kaplama, Conta Poliüretan Tesisleri

YAPIŞTIRICI

Birçok farklı yüzeyde, farklı materyaller üstünde cisimleri yapıştırmayı ve sökmeyi sağlayan maddeler yapıştırıcı kimyasallardır.
 

KAPLAMA

Termoplastik toz kaplama, ısıya maruz kaldığında herhangi bir kimyasal reaksiyon olmadan eriyerek metali saran ve soğuduğunda sertleşip mekanik ve kimyasal dayanım özellikleri kazanan bir kaplamadır. Özellikle endüstriyel uygulamalarda, hemen hemen tüm metaller kullanılmadan önce estetik, dayanıklılık, güvenlik gibi sebeplerle mutlaka bir kaplama malzemesi ile kaplanmaktadır. Kaplamanın en önemli amacı ise korozyona karşı koruma oluşturmaktadır. Piyasada bilinen sıvı, toz, PVC veya poliüretan gibi korozyon önleyici boyalar/kaplamalar veya vernikler, üretimleri esnasında çevreye toksik duman ve solvent buharları yaymalarının yanı sıra, zayıf bir koruma sunmakta ve genellikle düşük bir performans göstermektedirler. Metal çitler, beyaz eşyalar, akü kasaları, trabzanlar, şehir mobilyaları, deniz ortamları, otomotiv, konstrüksiyon projeleri, açık alan spor aletleri, çocuk parkı oyun aletleri, aydınlatma direkleri,petrol ve gaz boru hatları, su boruları ve bağlantı parçaları, yangın söndürücüler ve kablo kanalları, uygulama alanlarından sadece birkaçıdır.

Conta

Sıvının sızmasını önlemek, geçirmezliği sağlamak için iki yüzey arasına yerleştirilip sıkıştırılan, genellikle kauçuktan yapılmış, ince ve ortası delik parça.