...

Endüstriyel sektörün üretim aşamasında yardıma ihtiyaç duyduğu dolum makinası ve çeşitlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


  • Uluslararası standartlara uygun tasarım ve imalat

  • Yüksek kalite ve uzun ömür garantisi

  • Kolay ve pratik kullanım imkanı

  • AISI 304, 316 kalite sertifikalı paslanmaz çelik malzeme

  • Ex-proof seçeneği

  • Dolum yapılacak viskozite ve miktara göre volumetrik veya load cell’li dolum seçeneği

  • Volumetrik dolum makinalarında 250 cc – 5.000 cc kapasite

  • Load cell’li dolum makinalarında 5 kg – 50 kg kapasite

  • Otomatik kapak kapatma ünitesi seçeneği

  • Hareketli ve sabit konveyör seçenekleri


Dolum Makinası

Akıcı özelliğe sahip olan ürünleri düzenli kaplara doldurmak için dolum makinası kullanılır ve düzenli bir paketleme hizmeti verilir. Endüstriyel üretimi destekleyecek pek çok makine tarafımızdan tedarik edilmektedir. Firmaların kendi çalışma prensiplerine uygun olarak süreçler hazırlanırken, proseslere uygun olarak makine ve teknolojiler kullanıma sunulmaktadır. Kimyasal malzemeler başta olmak üzere dolum gerektiren pek çok konuda, kaliteli dolum makinesi ürünleri sağlıklı bir dolum gerçekleştirip önemli bir çözüm yaratmaktadır.

Kolay dolum süreci ile üretimi aksatmadan güvenli paketleme yapmak bu teknoloji ile daha kolaydır. Özenli bir çalışmanın karşılığı olarak görülen dolum makinası sayesinde oldukça pratik bir üretim ortaya çıkarmak aslında çok zor değildir. Proses hızlandırıcı yöntemler sayesinde gramaj konusunda en ufak sıkıntı yaşanmaz ve bu çalışmanın kontrolü çok daha kolay olur. Günümüz standartlarında özellikle üretim yelpazesini geliştiren ve işleri kolaylaştıran teknolojiye yakından bakmak gerekir. Sadece ülkemizde değil uluslararası üretim ve rekabet ortamında standartlara uygun olarak, hem tasarlanan hem de üretilen ürün örneklerini görmek önemli bir bilgi verecektir. Buradaki temel amaç firmaların yüksek kaliteyi benimsemesi ve uzun ömürlü ürün hassasiyetini ön plana getirmesidir.

Yıllar boyunca kullanılacak ve herhangi bir sorun oluşturmayacak olan dolum makinesi, her bakımdan önemli tercihler arasında bulunur. Hem kurulumu hem de kullanımı oldukça kolay olan teknolojiler, seri üretimi olabildiğince destekler paslanmaz çelik malzemenin kullanılması ve sağlıklı hammaddenin tercih edilmesi ile iyi bir sonuç ortaya koyar. Ex-Proof seçeneğini, bu konudaki önemli avantajlar içerisinde görmek söz konusu olacaktır. Son derece ölçülü ve bilinçli dolum yapabilecek teknolojiler, yeri geldiği zaman volumetrik kapasitesini en iyi şekilde ayarlayıp iyi bir sonuç ortaya koyacaktır. Teknik olarak verimli çalışmayı destekleyen teknolojiler içinde dolum makinası önemli bir değere ve yere sahiptir.

Seri imalat endüstriyel alanda firmaların ayakta kalması veya gelişimini sürdürmesi için çok önemlidir. Dolum makinesi sayesinde bu özelliği daha kolay biçimde öne çıkarmak söz konusu olur. Özellikle hem farklı seçenekler hem de viskozite konusundaki ihtiyaç karşılayan çözümler, bu kaliteli teknoloji ile net bir çizgide kendini göstermektedir. 5 ila 50 kilogram kapasite sayesinde pek çok farklı bidon kutu ve benzer ürün seçenekleri, sağlıklı bir dolumla desteklenmektedir. Akışkanların büyük bir üretim potansiyeli ile desteklenmesi, özellikle paketleme teknolojisinin hızlı çalışması ile söz konusu olmaktadır. Kurulmuş konveyör ve

Dolum Makinaları

Sıvı dolum makinaları farklı alanlarda geniş ve yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Akışkan sıvıların kontrollü şekilde tank, şişe, kutu ve benzeri taşıyıcılara aktarılması işlemi sıvı dolum makineleriyle gerçekleştirilmektedir. Sıvı dolum makineleri farklı özellikteki sıvılar için kullanılabilir. Akışkanlık ve yoğunlukları farklı sıvılar bu cihazlarla dolum işlemine alınabilmektedirler. Su, yağ, alkol, şampuan, boya gibi örnekler bu konuda verilebilir. Bu özellikleriyle gıda endüstrisinden ilaç endüstrisine kadar birçok farklı alanda hizmet vermektedirler. Dolum makineleri cam ve plastik şişe, plastik ve teneke kutu, tank, sıvı tüpler, ilaç şişeleri gibi farklı özellikteki ambalajlarla işlem yapabilirler. Sıvı dolum makinelerinin volumetrik, load cell’li,  flow metreli, rotatif yanında daha birçok çeşidi bulunmaktadır. Aynı makineyle farklı viskozite özelliklerine sahip akışkan ve yarı akışkanların farklı ambalajlara istenen gramaj aralıklarında dolum yapılabilmesine imkan sağlayan volumetrik dolum makineleri bu alanda en yaygın tercih edilen makine tipidir. Ekip Mühendislik olarak da müşterilerimize farklı viskozite ve miktara göre dolum yapılabilmesine imkan tanıyan volumetrik ve load cell’li sıvı dolum makinelerini uygun fiyatlara sunmaktayız. Sıvı dolum makineleri ambalajlanma aşamasında insan faktörünü ortadan kaldırarak, otomasyon ile istenmeyen hataları elemine eder; tasarruf ve hijyen sağlar. Özellikle gıda ve ilaç sektöründe hijyen ambalajlanma aşamasında elzem bir nitelik taşımaktadır. Bunun yanında medisinal-farmasötik kimya firmaları, ilaç şirketlerinde gerekli olan dolum miktarı hassasiyetini sağlayarak israfı önlemede de sıvı dolum makineleri fonksiyoneldirler. Sıvı dolum makineleri türüne ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Tam otomatik sıvı dolum makinesi, yarı otomatik sıvı dolum makinesi, çift kafalı sıvı dolum makinesi,  dört kafalı sıvı dolum makinesi, altı kafalı sıvı dolum makinesi, hafif kafalı sıvı dolum makinesi, şişeler için sıvı dolum makinesi, elektronik sıvı dolum makinesi, kauçuk tıkanmalı sıvı dolum makinesi, kapaklı sıvı dolum makinesi gibi sıvı dolum makinesi çeşitleri vardır.